30-611 Kraków, ul. Malwowa 10a

Oczyszczanie organizmu - część 2.

Jak wiadomo, nerki pełnią bardzo ważną funkcję w naszym organiźmie - usuwają z naszego organizmu nieptrzebne produkty przemiany materii. Dlatego też nie zapominajmy zadbać o ich prawdiłową pracę. W jaki sposób możemy to zrobić?Etap detoksykacji nerek jest jednym z ważniejszych, jak i najprostym w wykonaniu. Wystarczy przygotować:

  1. 2 cytryny (najlepiej niepryskane, ze sklepu ekologicznego);
  2. szklankę przegotowanej (zimnenj lub ciepłej);
  3. szczyptę pieprzu cayenne;
  4. opcjonalnie - pół łyżeczki syropu klonowego.

Wycisnąć sok z cytryn. Dodać do wody wraz z pieprzem cayenne. W przypadku, gdy napój okaże się zbyt kwaśny, można dodać odrobinę syropu klonowego (nie dodawać miodu lub cukru). Pić codziennie min. 30 minut przed posiłkiem. Kuracja powinna trwac od 7-miu do 10-ciu dni.

M. Tombak w swojej książce proponuje inną, równie mało skomplikowaną metodę oczyszczania nerek za pomocą warzyw. Wystarczy sporządzić mieszankę świeżych soków z: marchwii, selera i pietruszki w proporcji (9:5:2). 1/2 szklanki mikstury należy pić 3-4 razy dziennie, najlepiej przed posiłkiem. Czas trwania kuracji: 1-2 tygodnie. W pierwszym roku zastosowania kuracji, należy powtarzać ją co 3 miesiące, a w kolejnych latach - raz do roku. 

Zarówno pierwsza, jak i druga metoda są skuteczne, więc najlepiej dobrać tą, która najbardziej nam odpowiada :).

Kolejny etap detoksu organizmu zalicza się do tych najcięższych, ale i najbardziej efektywnych. W celu jego przeprowadzania, potrzebujemy 2-3 dni, więc najlepiej poświęcić na to swój wolny weekend. Metoda oczyszczania wątroby jest dość pracochłonna i wymaga od nas skupienia i precyzji. Należy dokładnie wykonywanać podane czynności (z dokładnością co do 10 minut), nie pomijając żadnej z nich ani nie zmieniając ich kolejności. 

 

 

2017-11-17

Umów się na wizytę

Wypełnij formularz lub zadzwoń. Rejestracja: 731 740 520,
tel. komórkowy: . Przesłany formularz stanowi podstawę do kontaktu z Państwem w celu potwierdzenia wizyty.